Judo

top-judo

Judo jest dyscypliną sportową pochodzącą z Japonii. Twórca Judo Jigoro Kano (1860-1938) zabrał i opracował na nowo stare techniki Jujutsu pochodzące jeszcze z czasów samurajów. Efektem jego prac był system walki sportowej uprawianej na całym świecie. W roku 1964 Judo zostało włączone do programu igrzysk olimpijskich.

Słowo Judo tłumaczy się  jako:  łagodna droga, łagodny sposób, droga miękkości, szlachetna droga. Określenia te odzwierciedlają zasady panujące w walce Judo. Jedną z głównych zasad w Judo jest zasada: ustąp aby zwyciężyć. Judo realizuje ją używając strategi odpowiednich chwytów i rzutów. Trening Judo w sposób kompleksowy przygotowuje do walki wręcz. Poprzez ćwiczenia siłowe i zręcznościowe rozwija fizycznie a odpowiednia strategia daje zdecydowanie i pewność siebie w walce i na co dzień.

W Judo występują różne stopnie zaawansowania technicznego – są to KYU (dla uczniów) i DAN (stopnie mistrzowskie). Pierwszy stopień uczniowski można uzyskać już po 6 miesiącach rzetelnego treningu Judo.

Trening Judo wymaga odpowiedniego stroju zwanego Judogi, nie jest on jednak niezbędny do rozpoczęcia treningów.
Strój można zakupić na miejscu w klubie.

Dofinansowanie

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez UKS Sadyba w 2020 r. współfinansują m.st. Warszawa, Dzielnica Mokotów, Ministerstwo Sportu, Fundacja Warszawianka Wodny Park i Fundacja Lotto.

Promocje

Zapytaj o zniżki na sprzęt sportowy
oraz treningi !

Telefony:
22 858 18 60, 607 92 94 96